Zimní aktivity

Sjezdové lyžování

sjezdove_lyzovani_main
Moderní lyžařský areál Benecko nabízí ideálné podmínky pro rodiny s dětmi - rozmanité mírné prosluněné cvičné svahy, pohodlné červené, slalomový svah pro sportovně laděné lyžaře, dva snowparky pro freestylisty a tři snowtubingové dráhy. Samozřejmostí je umělé zasněžování a každodenní večerní lyžování.
 
1 čtyřsedačka, 11 vleků, 3 snowtubing
 
53% modrá, 39 % červená, 8 % černá

  Novinky pro sezónu 2012/2013

+ nový lyžařský vlek Cinkáč 
+ nové sjezdové tratě Cinkáč I a Cinkáč II 
+ nový bezdotykový odbavovací systém
+ nový stroj na úpravu sjezdových tratí
+ jedno velké překvapení

sjezdove_lyzovani_4
sjezdove_lyzovani_3
sjezdove_lyzovani_2
sjezdove_lyzovani_1

Běžecké lyžování

Perfektní úprava, velké množství kilometrů, rozhledy do kraje a vysoká nadmořská výška dávající sněhovou jistotu, to je kombinace, díky níž Benecko nabízí jedny z nejlepších podmínek pro běžecké lyžování v České republice.

  Závodní běžecké tratě

 
Systém několika vzájemně propojených okruhů různých délek a obtížností v nadmořské výšce přes 900 m umožňuje každodenní zábavu i trénink. Tratě mají dostatečnou šířku a parametry jak pro klasiku tak pro bruslení. 
Zároveň jsou tatě napojeny na další trasy na Žalý, do Vrchlabí, přes Rovinka na Mísečky a dále na hřebeny Krkonoš (napojení na Krkonošskou běžeckou magistrálu). Celkem je tak v zimně k dispozici přes 100 km upravovaných tras.
 
Mapu upravovaných tras v Krkonoších naleznete zde.
Skalka 11.jpg

  Benecké kolečko

 
Mírný profil, senzační výhledy na Kotel a do kraje, poloha v samém centru obce - to je Benecké kolečko. Délka cca 1 km, pravidelně upravováno na bruslení i klasiku. Benecké kolečko najdete u centrálního parkoviště (Hotel Skalka).

Sáňkování

Na Benecku najdete nespočet míst, kde se nejen vaše děti vyřádí na sáňkách či bobech. Tipem jsou více než kilometrové sjezdy od rozhledny na Žalém (1019 m n.m.) buď ke Zlaté vyhlídce nebo k hotelu Žalý.